Karboksyterapia to zabieg polegający na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla (CO2) w przypadku defektów i chorób skóry.
Dwutlenek węgla poprawia miejscowe krążenie i odpowiada za wzrost stężenia tlenu z hemoglobiny do tkanek. W wyniku zabiegu karboksyterapii poprawie ulegają mikrokrążenie, dotlenienie, obieg limfy oraz metabolizm tkanki podskórnej, przez co możliwe jest wydalanie kwasów tłuszczowych. Pod wpływem karboksyterapii dochodzi do degradacji starego kolagenu, co w konsekwencji prowadzi do produkcji nowych włókien kolagenowych.
Karboksyterapia oddziałuje na podskórną tkankę tłuszczową, ponieważ wzmaga procesy utleniania lipidów z komórek tłuszczowych. Ciśnienie podania dwutlenku węgla narusza błony komórkowe komórek tłuszczowych w wyniku silnego ucisku gazu – komórki pękają. Przepływający gaz przez tkankę podskórną powoduje uszkodzenia, a ściślej uszkodzeniu ulegają zwłókniałe przerosty łącznotkankowe co przyczynia się do zmniejszenia pomarańczowej skórki w kwestii celullitu.
Na skutek silnego przepływu przez tkankę łączną dochodzi do jej przebudowy, miejscowy stan zapalny początkuje proces gojenia w wyniku powstałego urazu. Do stymulacji włókien kolagenowych dochodzi również w wyniku poprawy krążenia i miejscowego dotlenienia, co więcej dochodzi do wzrostu średnicy włókien kolagenowych a ich nowy układ jest bardziej równomierny.
Karboksyterapia to świetne rozwiązanie na przerzedzające się włosy i nieodżywioną skórę głowy. Wzrost, pobudzenie i rozwój mieszków włosowych wynika z pobudzenia neoangiogenezy, zatem podawanie dwutlenku węgla w skórę głowy pozwoli lepiej ją odżywić. Wprowadzanie śródskórne stosuję się również w przypadku łysienia androgenowego i nadmiernego wypadania włosów – stymulacja włosów następuje w wyniku powstawania nowych komórek i naczyń.
Zabieg wpływa na wzrost krążenia skórnego oraz powstanie nowych naczyń odpowiadających za odżywienie i dotlenienie skóry, co odpowiada za ogólną poprawę funkcjonowania skóry a w tym produkcji nowego kolagenu.
Zabieg ten jest często wybierany w przypadku osób z problemami w przypadku obrzęków i cieni pod oczami. Tutaj dochodzi do wzmożenia przepuszczalności krwi i limfy co sprzyja zmniejszeniu zalegającej odtlenowanej krwi i naczyń odpowiedzialnych za gromadzenie płynu.
Wskazania do karboksyterapii pod kątem estetycznym to rewitalizacja (odżywienie i dotlenienie skóry), profilaktyka przeciwstarzeniowa, objawy starzenia się skóry twarzy i ciała (zmarszczki, utrata elastyczności), cellulit i miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej (w tym drugi podbródek), rozstępy i blizny zanikowe, cienie naczyniowe pod oczami, worki tłuszczowe pod oczami, obrzęki pod oczami, łysienie i zapobieganie wypadaniu włosów, rumień, teleangiektazje i wenulektazje.
Karboksyterapia to jeden z nielicznych zabiegów, który można stosować po zabiegach chirurgicznych takich jak liposukcja. Karboksyterapia wykorzystywana jest w medycynie we wskazaniach naczyniowych takich jak niedokrwienie kończyn dolnych oraz owrzodzenie tętnicze i żylne, w przypadku obwodowych powikłań cukrzycowych, w źle gojących się ranach chirurgicznych i obrzękach limfatycznych.
Odczucia podczas zabiegu to silne rozpieranie oraz ucisk. Nie jest to jakieś bardzo bolesne, ale zdecydowanie niekomfortowe tylko w momencie podawania. Z tego względu, że CO2 jest gazem fizjologicznym w ustroju, podanie go nie wiąże się z żadnymi reakcjami ubocznymi.
Dodatkowo zapraszamy na umówienie się na bezpłatną konsultację a kosmetolog ASK Beauty dobierze terapię idealną do Twoich potrzeb!
Więcej informacji o zabiegu znajdziesz tutaj.
Odkryj pełną gamę luksusowych usług pielęgnacyjnych w naszej klinice. Doświadcz profesjonalnej opieki kosmetologów, którzy dbają o Twoje piękno i samopoczucie.
Usługi
Dane kontaktowe
Najpopularniejsze
ZABIEGI